NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ponuku jazdených automobilov spoločnosti Todos už istú dobu spestrujú talianske modely Fiat Tipo. V niektorých prípadoch sa jedná o autá s takým nájazdom kilometrov, nad ktorým bežný kupujúci ohrnie nos a pokračuje ďalej v hľadaní. Otázkou je, či robí chybu, alebo sa oplatí venovať pozornosť aj Tipu s takýmto nájazdom. Obzvlášť ak ide o veľké...

Dlho očakávané kompaktné SUV štartuje v predaji na slovenskom trhu. K dispozícii je v špičkovej úvodnej edícii Speciale, s možnosťou voľby štyroch paketov a štyroch farieb. Vieme, koľko stojí, s čím všetkým prichádza už v základe a kedy prídu na Slovensko prvé autá.

Dnes sa v Taliansku konala konferencia, počas ktorej boli oficiálne prezentované a potvrdené najbližšie kroky značky Lancia. Boli naznačené a priamo pomenované nové modely.

Najmenší päťdverový model Fiatu a jeden z posledných automobilov segmentu A v Európe prichádza ďalšou modernizáciou, ktorá bude už piatou v poradí pre aktuálnu generáciu. Panda označená ako séria 5 sa predstaví v priebehu tohto roka a zamieri aj na Slovensko. Pozrime sa, čo vzala a čo naopak pridáva.

K dispozícii je viac informácií o pripravovanej pohonnej jednotke s kódovým označením GME-T6. Tá bude ďalším rozšírením rady GME, ktorá zahŕňa úspešný európsky štvorvalec používaný v Alfe Romeo v Jeepe. Nový šesťvalec však prichádza s radou vylepšení a ohurujúcim výkonom.

Na vybraných trhoch bol oficiálne spustený predaj nového modelu Alfa Romeo Tonale. Špeciálna uvádzacia edícia s príznačným názvom EDIZIONE SPECIALE prichádza s bohatou výbavou.

ABARTH hlási veľký návrat do Brazílie. Po minulotýždňovej ochutnávke s výzvou, že sa máme pripraviť na "otrávenie" ponuky predajcov Fiatov jedom škorpióna prichádza odhalenie modelu. Privítajme kompaktné SUV s plnohodnotným označením Fiat Pulse ABARTH.

Novinka Tipo série 3 prichádza do predaja na slovenskom trhu. Prináša okrem novej pohonnej jednotky 1.5 Hybrid s automatickou prevodovkou aj nové výbavy. Poznáme ceny verzie hatchback, ktorá bude s hybridom dostupná pre výbavy Tipo, City Life, City Cross a RED. Séria 3 navyše prichádza s cenovým zvýhodnením 1000 až 1800 eur.

Posledný nový a samostatne postavený model od automobilky Fiat sme spoznali v roku 2020, išlo o plne elektrický Fiat 500. Odvtedy sme svedkami premiér modernizovanej Pandy, Tipa alebo Fiatu 500X. Starší zákazníci Fiatu stále čakajú na oživenie v B segmente a dobré správy hovoria, že sme veľmi blízko.

FIAT uvádza na trh nový E-Ulysse, plne elektrický osobný van, ktorý znamená návrat značky do segmentu viacúčelových vozidiel v Európe. Menovec predchádzajúceho modelu - vyrábaný do roku 2010, E-Ulysse predstavuje ďalšiu etapu na ceste k elektrifikácii, na ktorú sa FIAT vydal s New 500.

Nové pohonné ústrojenstvo dorazilo pod kapoty dvoch modelov JEEP, z ktorých sa stávajú autá so šetrným prístupom k planéte. Od novej techniky možno očakávať nie len nižšie emisie, ale aj zníženú spotrebu paliva a vyšší komfort jazdy. Ako fungujú nové hybridy a čo pod týmto pojmom vôbec prichádza?

Proces elektrifikácie modelového radu Fiatu pokračuje uvedením noviniek 500X Hybrid a Tipo Hybrid. Novinkou nie je len samotný hybrid, ale aj štvorvalcový motor 1.5 Firefly pod kapotou Fiatu Tipo a 500X. Novinka je vždy spojená s novou 7 stupňovou automatickou prevodovkou.


Ešte viac noviniek zo sveta FCA si môžete prečítať aj na webe autozurnal.com