Kompletná ponuka modelu Jeep Avenger prichádza na trh

11.01.2023

Autor: FK

Kompaktné a štýlové SUV, ktoré už svojim vzhľadom dáva najavo, že sa nebojí ani ťažšieho terénu prichádza na európsky trh v kompletnej ponuke. Po prvej limitovanej edícii prichádza v štyroch úrovniach výbavy s množstvom doplnkov.

Avenger je po prvej limitovanej edícii pre vybrané trhy teraz dostupný v štyroch verziách - Avenger, Longitude, Altitude a Summit. Využívajú ľahkú konfiguráciu a intuitívnu stratégiu. Už základná výbava ponúka množstvo schopností, technológií a konektivity s dojazdom až 400 km v cykle WLTP a viac ako 550 km v meste. Hovoríme pochopiteľne o plne elektrickej verzii s výkonom 115 kW (156 koní).

Niečo k praktickej stránke najmenšieho Jeepu sme si povedali už v minulom článku. Teraz sa zameriame na aktuálne dostupné výbavy v Európe, ktoré každú chvíľu dorazia aj na náš slovenský trh. Pravdepodobne bude najskôr k dispozícii len na elektrický pohon, neskôr v roku 2023 ponuku obohatí aj mild hybridná verzia s novými motormi, ktoré vzišli zo spolupráce FCA a PSA. Bude sa jednať o nový preplňovaný 1,2 litrový motor s výkonom 136 koní a 7- stupňovou hybridnou automatickou prevodovkou.

K dispozícii sú štyri výbavy, 7 farieb karosérie a maximálne 5 paketov pre prispôsobenie Avengera konkrétnym potrebám. Všetky výbavy dostupné pre Avenger sú dobre vybavené, počnúc základnou úrovňou. Popisy neobsahujú podrobný rozpis výbav, majú za cieľ oboznámiť a vizualizovať jednotlivé verzie.

Avenger

Jeep Avenger vo svojej najčistejšej podobe. Model obsahuje 16" čierne kolesá a full-LED svetlomety. Je vybavený najnovšou technológiou v oblasti bezpečnosti a schopností, môže sa pochváliť tempomatom a asistentom udržiavania v jazdnom pruhu. Štandardne sa dodáva s 10,25" rádiom a 7" plne digitálnym panelom pre vodiča. Elektrická verzia* navyše poskytuje automatickú klimatizáciu, kontrolu zjazdu z kopca, Select-Terrain a Connected Services.

*na niektorých trhoch je dostupný aj základný motor 1.2 PureTech 100k s 5 stupňovou manuálnou prevodovkou

Pozrite si fotogalériu základnej verzie Avenger

Pre základnú verziu Avenger bude k dispozícii jedna konfigurácia interiéru (Digital Jane), štyri farby karosérie - pastelové Ruby Red (zobrazená), Snow White, Volcano Black a metalická Granite Grey.

Longitude

Poskytuje ďalšie štýlové doplnky, ako sú 16-palcové zliatinové disky, kľučky dverí vo farbe karosérie a sivé ochranné kryty. Hill Descent Control a Selec-Terrain ®, ktoré zaručujú charakteristické schopnosti Jeepu, a Connected Services sú štandardom, aby poskytovali pripojený zážitok z jazdy. Pri elektrickej verzii ponúka Longitude aj zadné parkovacie senzory.

Pozrite si fotogalériu verzie Longitude

Verzia Lognitude je k dispozícii v šiestich farbách karosérie - tri pastelové ako v prípade verzie Avenger a tri metalické - vyobrazená Lake modrozelená, sivá Granite Grey a žltá Sun Yellow známa z predstavenia modelu. Priplatiť si v prípade Longitude bude možné za paket Technológia a štýl, ktorý bude obsahovať napríklad väčšie zliatinové 17" veľké disky, kožený volant, 180° zadná kamera a iné drobnosti. Ďalej bude k dispozícii paket Infotainment a komfort, ktorý bude obsahovať čítanie dopravných značiek, 10,25" displej infotainmentu s navigáciou a 10,25" displej pred vodičom. S menovaným paketom pribudne aj bezdrôtové nabíjanie smartfónu a USB-C vstup pre zadných pasažierov. Posledným paketom je paket Winter, ktorý bude obsahovať predné a zadné rohože, vyhrievané predné sedadlá a čelné sklo v oblasti stieračov.

Altitude

Výbava, ktorá kombinuje vynikajúcu eleganciu a pohodlie a poskytuje 17-palcové zliatinové disky, strieborné doplnky a prémiové látkové a vinylové sedadlá, ktoré dokonale ladia so strieborným obložením palubnej dosky a interiérom so striebornými prvkami. Zadné parkovacie senzory, 10,25-palcový digitálny prístrojový panel a elektricky ovládané zadné výklopné dvere sú súčasťou štandardnej výbavy. Verzia EV tiež pridáva handsfree elektricky ovládané zadné výklopné dvere a bezkľúčový vstup.

Pozrite si fotogalériu verzie Altitude.

Vo verzii Altitude možno voliť z dvoch čalúnení sedadiel. Prvé - vinylové je k dispizícii v sivej a žltej kombinácii. Druhé je prémiové kožené čalúnenie sedadiel a výplne dverí. K dispozícii sú pakety LED a štýl, ktorý obsahuje 18" disky (215/55 R18) LED ambientné osvetlenie interiéru, uvítací efekt svetiel, tónované sklá, LED zadné svetlá a LED projektorové predné svetlá a hmlovky s funkciou natáčania. Ďalší paket je rovnaký ako v prípade verzie Longitude - ide o paket Infotainment a komfort, paket Winter je tu v základe a posledným - novým je paket Asistencia pre vodiča, ktorý obsahuje 360° senzory karosérie, parkovaciu kameru, asistenciu pre autonómnu jazdu na 2. úrovni, monitorovanie mŕtveho uhla a napríklad aj prvýkrát použité bezrámové spätné zrkadlo s funkcuou stmievania.

V prípade verzie Altitude je výber farieb najširší. K dispozícii pastelová farba karosérie Ruby Red (zobrazená) a Volcano čierna. Z metalickýchsú dve a to žltá Sun Yellow a sivá Granite Grey. V oboch prípadoch metalických farieb je strecha čiernej farby.

Summit

Najvyššia úroveň Jeep Avenger Summit obsahuje 18-palcové zliatinové disky, full LED predné a zadné svetlá, handsfree, elektricky ovládané zadné výklopné dvere a bezkľúčový vstup. Navyše kabína poskytuje bezkonkurenčný štýl a pohodlie vďaka viacfarebnému ambientnému svetlu, žltému obloženiu palubnej dosky a bezdrôtovej nabíjačke. Výbava Summit ponúka najmodernejšie technológie s autonómnou jazdou 2. úrovne, 360° parkovacími senzormi a zadnou kamerou s výhľadom ako z dronu.

V prípade verzie Summit je k dispozícii pastelová farba karosérie Ruby Red (zobrazená) a Volcano čierna. Z metalických sú dve a to žltá Sun Yellow a sivá Granite Grey. V oboch prípadoch metalických farieb je strecha čiernej farby.

V Summite možno voliť z dvoch čalúnení - základné so žltou kombináciou a príplatkové kožené. K dispozícii je len jeden paket a to Infotainment, ktorý pridáva čítanie dopravných značiek a navigáciu.

Príslušenstvo

K novému modelu Jeep Avenger časom pribudne zaujímavé príslušenstvo. Okrem štandardných praktických doplnkov sa dočkáme aj štýlových - napríklad model Avengera s možnosťou pripnutia na palubnú dosku, pozdĺžnych strešných lyžín, krytov spätných zrkadiel, špecifickej masky chladiča a podobne.

A čo ceny?

Ako ste si všimli, nie sú uvedené. Pre slovenský trh zatiaľ ceny nepoznáme, no pre informáciu sa môžeme pozrieť na nemecké ceny. Vo všetkých prípadoch hovoríme o plne elektrických (BEV) modeloch (115 kW, 156 koní, automat).

Základný Avenger začína na sume 37.000 eur, verzia Longitude stúpa na 38.500 eur, Altitude na 40.500 eur a najvyššia výbava Summit na 43.500 eur. Spaľovacia verzia 1.2 100k s manuálnou prevodovkou začína na talianskom trhu na sume 23.300 eur. Pri značke Jeep ešte stále platí pluralita cien na európskom trhu, preto možno očakávať, že prvý Avenger na slovenskom trhu v plne elektrickej verzii spadne na úroveň 30.000 eur. Uvidíme, až v lete 2023 dorazí k predajcom.