Stelvio Veloce TI - ešte bližšie ku Quadrifoglio Verde

10.12.2020

Alfa Romeo predstavila novú verziu modelu Stelvio pre rok 2021. Novinka nesie názov Veloce TI a výbavou sa približuje k špičkovej verzii Quadrifoglio Verde. V ponuke bude výhradne pre európskych zákazníkov.

Nové Stelvio Veloce TI sa vonkajším vzhľadom odlišuje lakovanými plastovými doplnkami, novým zadným nárazníkom s difúzorom a novými čiernymi 21 palcovými diskami, ktoré doteraz neboli v ponuke. Športový vzhľad doplnia spätné zrkadlá a rámy okien lakované čiernou farbou. V interiéri nájdeme športové sedadlá s kombináciou kože a Alcantary s červeným prešívaním, čierne čalúnenie stropu a doplnky z karbónu. Kontrastne pôsobia aj štandardne zatmavené okná.

Pod kapotou Stelvia Veloce TI si zákazníci môžu zvoliť buď benzínový dvojliter s výkonom 280 koní alebo naftovú dva-dvojku s výkonom 210 koní, oba s 8 stupňovou automatickou prevodovkou ZF. Všetky motory sú kombinované s pohonom Q4, teda 4x4.

Modelový rok 2021

Zároveň týmto Alfa predstavuje modelový rok 2021 pre Stelvio a Giuliu. Novinkou je  balík najnovších online služieb vrátane vzdialených funkcií, ako je lokalizácia vozidla, odosielanie cieľov do navigačného systému, zdieľanie internetového pripojenia až s ôsmimi zariadeniami.

Modely Alfa Romeo budú navyše vybavené balíkom asistenčných služieb pre vodičov úrovne 2, ktorý okrem iného kombinuje asistenta udržiavania v jazdnom pruhu, adaptívny a aktívny tempomat, rozpoznávanie dopravných značiek, Traffic Jam Assist a Highway Assist a Driver Attention Assist.

Alfa Romeo začala prijímať objednávky na modely Stelvio a Giulia do roku 2021 , ktoré sa majú na hlavné európske trhy dostať začiatkom roku 2021.