Štart predaja Alfa Romeo Tonale

22.03.2022
Autor: FK


Na vybraných trhoch bol oficiálne spustený predaj nového modelu Alfa Romeo Tonale. Špeciálna uvádzacia edícia s príznačným názvom EDIZIONE SPECIALE prichádza s bohatou výbavou.

Tonale je práve teraz k dispozícii v Taliansku, Nemecku, Francúzsku a v ostatných krajinách západnej Európy.

Výbava pre SPECIALE

K dispozícii sú typické dizajnové 20'" zliatinové kolesá, ktoré dopĺňajú červené brzdové strmene. Prednú masku zdôrazňujú matrix Full LED svetlomety s adaptívnym systémom. Štýl dopĺňajú zatmavené ​​okná.

Do interiéru sa dá dostať a štartovať pomocou bezkľúčového prístupu, pri športovom koženom volante nájdeme hliníkové radiace pádla.  Infotainment zastupuje 10,25 palcov veľký displej s dotykovou obrazovkou s hlasovým ovládaním a navigáciou. Samozrejmosťou sú Apple CarPlay / Android Auto a bezdrôtové nabíjanie. Bezpečnosť zastupuje adaptívny tempomat, ku ktorému patrí rozpoznávanie dopravných značiek. Pri parkovaní pomôžu predné a zadné parkovacie senzory, tiež parkovacia kamera.  Dvere batožinového priestoru sú ovládané plne elektricky.

Pod kapotou zatiaľ Hybrid 130

Pre značku predstavuje Tonale vstupný bod do sveta elektrifikácie, zároveň ostáva verná odvážnemu prístupu Alfa Romeo. Verzia EDIZIONE SPECIALE prichádza so štovrvalcovým motorom 1.5 GSE Turbo s výkonom 96 kW (130 koní), ktorý je spojený s novou 7-stupňovou hybridnou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Priamo v nej je integrovaný 48-voltový elektromotor P2 s výkonom 15 kW (20 koní) a krútiacim momentom 55 Nm. Elektromotor dokáže poháňať kolesá dokonca aj keď je spaľovací motor vypnutý.

Tonale EDIZIONE SPECIALE bude čoskoro k dispozícii aj vo verzii Hybrid s výkonom 160 k, o ktorú si zákazníci môžu už teraz zažiadať prostredníctvom online platformy. Verziu Hybrid 130 k si zákazníci už môžu objednať klasicky u predajcov alebo registráciou na novej online platforme.

K dispozícii sú zatiaľ štyri farby a to zelená Montreal, sivá Vesuvio, červená Alfa a modrá Misano.

Cena od 39.000 €

Úvodná špeciálna edícia je k dispozícii na francúzskom trhu od 39 000 € v červenej farbe Alfa. Konkurentmi v tomto segmente môžu byť Audi Q3, BMW X1 alebo X2, Mercedes-Benz GLA, Jaguar E-Pace, Range Rover Evoque, Lexus UX alebo Volvo XC40. Všetky spomínané vozidlá sú cenovo orientované v rovnakej úrovni.

Neskôr budú k dispozícii ďalšie výbavy

Pri neskoršom kompletnom uvedení ponuky modelu Alfa Romeo Tonale príde nová stratégia konfigurácie výbav. Zaujímavosťou je, že k dispozícii budú len dva stupne výbavy - Super a Ti. Tie majú jasne definované špecifikácie, ktoré podľa Alfy Romeo spĺňajú potreby najnáročnejších zákazníkov.

Tá nižšia bude výbava Super, ktorá predstavuje vstupnú bránu k Tonale. Tú bude možné ešte doplniť balíkom Sprint, ktorý obsahuje množstvo nešpecifikovaných prvkov so silným športovým nádychom.

Alternatívou bude elegantne poňatá výbava Ti s  výraznejšou konotáciou.  Obohatiť ju bude možné paketom Veloce, ktorý bude predstavovať vrchol z hľadiska výkonu a športovosti.

Nový princíp zjednodušenia a zefektívnenia ponuky predstavuje inovovaný prístup Tonale k tvorbe cien a tiež vedie zákazníkov priamou, transparentnou a lineárnou stratégiou, ktorá začína v čase nákupu a pokračuje počas celej životnosti modelu Tonale.

Ceny ostatných verzií

Predbežné ceny ostatných verzií, ktoré na internet unikli od luxemburského predajcu, môžete vidieť na obrázku nižšie. Doposiaľ však nebolo objasnené, či ide o konečné ceny pre zákazníka.

Neoficiálne zverejnené ceny od luxemburského predajcu
Neoficiálne zverejnené ceny od luxemburského predajcu
Spustenie predaja na Slovensku očakávame začiatkom júna 2022.