Prichádza nové Fiat Tipo SW CROSS

04.01.2022

Modernizáciou kompletného modelového radu Tipo koncom roka 2020 pribudla do ponuky karosárska verzia hatchback v úprave s názvom Cross. Vyššie posadený hatchback so štýlovými doplnkami po roku doplní aj karoséria kombi v rovnakej verzii.

Verzia Tipo Cross sa na exkluzívnom videu prezentuje v edícii (RED). Len na pripomenutie - edícia (RED) bola predstavená v septembri 2021 a vybranými modelmi značiek Fiat, Jeep a RAM reaguje na výzvu pomáhať v globálnom boji proti pandémiám. V najbližších troch rokoch sa tak automobilky Fiat Jeep a RAM zaviazali vytvoriť finančnú pomoc vo výške 4 miliónov dolárov.

Červený exemplár Tipa Cross kombi ostáva verný štýlu zameniteľnému s karosériou hatchback. Cross paket zahŕňa špecifickú prednú masku s LED svetlometmi, robustnú ochranu predného a zadného nárazníka, plastové lemy blatníkov a prahov karosérie. Aj podvozok má komfortnejšie zavesenie vďaka dvojokruhovým tlmičom typu FSD. Svetlá výška hatchbacku je oproti konvenčnému Tipu vyššia o 4 centimetre vďaka vyššiemu zaveseniu a väčším kolesám. Celkovo je Tipo Cross vyššie o 7 centimetrov.

V priloženom videu ešte môžeme vidieť novinky v interiéri ako červenou niťou prešívané nové čalúnenie sedadiel vyrobené z tkaniny SeaqualYarn. Tá pochádza čiastočne z recyklovaných plastov vylovených z morí. Ostatná časť interiéru je zameniteľná s bežným Tipom Cross, resp. aktuálnym Tipo kombi.

K novinke zatiaľ nie sú k dispozícii oficiálne informácie, avšak na našom trhu by sa Tipo Cross kombi malo objaviť približne v apríli tohto roka. Okrem novej karosárskej verzie bude uvedené aj nové hybridné pohonné ústrojenstvo 1.5 Firefly Turbo MHEV so systémovým výkonom 96 kW (130 k) a novou automatickou prevodovkou 7DCT.

Pozrite si fotogalériu z facebooku stellantisfans.sk:

Pozrite si aj ostatné články z posledného obdobia