Prichádza Alfa Romeo Tonale: nová úroveň predaja, servisu a zachovania hodnoty auta

08.02.2022

Autor článku: FK

Bezpečnosť nových automobilov je nevyhnutnou oblasťou, bez ktorej sa automobily na európskom trhu nezaobídu. Tak isto konektivita je stránka, ktorú Alfa po skúsenostiach s uvedením modelu Giulia nenechala ležať stranou. Pozrite si najnovšie technológie a úplne nový systém predaja, ktorý sme avízovali. Alfa Romeo Tonale ukazuje, čo je ďalším krokom v automobilovom priemysle.

Bezpečnostní asistenti a prémiová konektivita

Tonale prichádza s druhým levelom autonómnej jazdy. Z balíčka asistentov sa tu objavuje asistent jazdy v zápche, inteligentný adaptívny tempomat alebo asistent udržiavania v strede jazdného pruhu. Z ostatných je prítomná aj nová 360° kamera, asistent stráženia mŕtveho uhla, núdzové brzdenie alebo asistent rozpoznania únavy vodiča. Pri vyparkovaní pomôže asistent rozpoznania pohyblivej prekážky.

Na palube možno nájsť poslednú evolúciu špičkového infotainmentu U Connect s dotykovým displejom, na ktorom možno bezdrôtovo zrkadliť smartfón.

Nový systém vzťahov zákazník, predajca a servis

Ako sme už dávnejšie písali, Alfa aplikuje nový systém predaja, ale aj vzťahov medzi zákazníkom, predajom a servisom. Tonale sa ako prvá Alfa Romeo bude dať objednať online. Jedna cena a jednoznačná ponuka má zaručiť prehľad vo financiách pre automobilku.Výhodná ponuka pre obe strany eliminuje akékoľvek špekulácie a neponižuje hodnotu auta.

Tonale je prvým automobilom s NFT

Hovoríme o takzvanom non-fungible token (nezameniteľnom tokene), čo je jednotka dát, ktorá sa nachádza na digitálnej databáze blockchain. Každé Tonale má svoje záznamy, do ktorých budú ukladané rôzne informácie počas životnosti auta. Tie budú potom využité napríklad pre jednoznačnú históriu auta a zachovanie jeho zostatkovej hodnoty. Technológia sa neskôr rozšíri pre celý rad Alfa Romeo.

Záruka

Globálne bude Alfa na Tonale garantovať 5 ročnú záruku. Na plug-in hybridnú verziu s batériami zase ponúkne garanciu 8 rokov a 150.000 najazdených kilometrov, čo je najdlhšia záruka v tejto triede. Okrem toho sa chce počas garancie záruky zamerať na dôsledné vykonávanie servisných prehliadok a to vďaka Alfa Video Check. Celý proces servisnej prehliadky sa tak stane transparentnejším a zákazník bude dôslednejšie vedieť o vykonaných prácach aj vďaka vopred dohodnutým cenám.

Všetky tieto nové aplikácie majú umožniť lepší následný predaj automobilu aj vďaka spusteniu programu Alfa Romeo Certified, ktorý jednoznačne preukazuje 120 hlavných kontrolných bodov.


Nezmeškajte ani ďalšie informácie o novom modeli Alfa Romeo Tonale.

Informácie budeme priebežne dopĺňať.