Prichádza Alfa Romeo Tonale: Najvyššia úroveň technológie

08.02.2022

Autor článku: FK

Pozrite sa na to, aké nové a jedinečné digitálne technológie Tonale prináša.

Technológia NFT

Pri modeli Tonale sa vo svetovej premiére predstavuje technológia nezameniteľných tokenov (NFT), čo je jedinečná inovácia v celom automobilovom priemysle. Alfa Romeo je prvou automobilkou na svete, ktorá prepojila vozidlo s digitálnym certifikátom NFT. Technológia je založená na koncepte "blockchain card", a zaznamenáva hlavné fázy života každého vozidla. Po súhlase zákazníka zaznamená NFT údaje o vozidle a vygeneruje certifikát, ktorý je možné použiť ako záruku celkového stavu vozidla s pozitívnym dopadom na jeho zostatkovú hodnotu.

Na trhu ojazdených vozidiel predstavuje certifikácia NFT ďalší zdroj dôveryhodnosti pre majiteľa alebo predajcu, na ktorý sa môžu spoľahnúť. Kupujúci tak získajú istotu pri výbere ojazdeného vozidla.

Amazon Alexa

Medzi hlavné nové prvky v modeli Alfa Romeo Tonale patrí vstavaná funkcia hlasového asistenta Amazon Alexa. "Alexu" je možné použiť aj na pridanie produktov do vášho nákupného zoznamu, na vyhľadanie reštaurácie v okolí alebo na nastavenie osvetlenia alebo kúrenia pripojeného k vášmu domácemu automatizačnému systému.

Secure Delivery Service

Vďaka službe bezpečného doručenia "Secure Delivery Service" môžete svoj model Tonale zvoliť ako miesto na doručenie zásielok, a to tak, že na diaľku odomknete dvere a necháte kuriéra, aby zásielku vložil do vozidla. Jednoducho fantastické!

Veľký displej a intuitívne rozhranie HMI

Alfa Romeo Tonale je štandardne vybavená novým infotainmentom pozostávajúcim z dvoch veľkých displejov - Cannonchiale pred vodičom a displej infotainmentu v strede palubnej dosky.  Oba ponúkajú sofistikované rozhranie HMI (Human Machine Interface). Vďaka personalizovateľnému operačnému systému Android a konektivite 4G s aktualizáciami vzduchom (Over-the-Air) ponúka nový infotainment vždy aktuálny obsah, funkcie a služby.

Pred vodiča prichádza nová plne digitálna 12,3" TFT obrazovka pre prístup ku všetkým údajom vozidla a nastavenie technológií autonómneho riadenia. Prístrojový panel je možné tiež prekonfigurovať pomocou troch rozložení: Evolved, Relax a Heritage, pričom druhé z nich je inšpirované ikonickými modelmi značky.

Do palubnej dosky je zabudovaný inovatívny 10,25" dotykový displej. Systém bol navrhnutý pre prácu s widgetmi, grafickými komponentmi navrhnutými pre intuitívnu interakciu so všetkými funkciami, ktoré je možné prispôsobiť podľa seba.

Služby Alfa Connect Services

Tento nástroj ponúka pokročilé palubné pripojenie a rad služieb pre bezpečnosť a pohodlie. V prvom rade je to "My Navigation", ktorá sa skladá z aplikácií pre vzdialené vyhľadávanie destinácií a bodov záujmu, nachádza sa tu aj funkcia Send & Go, pomocou ktorej môžu zákazníci odoslať cieľ priamo zo svojho smartfónu. "My Remote" zahŕňa rôzne služby, akými sú diaľkové ovládanie funkcií vozidla (odomykanie/zamykanie dverí alebo rozsvietenie svetiel) pomocou smartfónu alebo chytrých hodiniek; kontrola polohy vozidla; kontrola určitých parametrov (rýchlosť a plocha) a upozornenia, pokiaľ nie sú rešpektované. Služba "My Wi-Fi" poskytuje možnosť zdieľať pripojenie k internetu s až ôsmimi zariadeniami na palube.

Pomocou služieb "Alfa Connect Services" môžu vodiči tiež získať prístup k službám "My Assistant": v prípade kolízie alebo núdzovej situácie môže cestujúci kontaktovať vyhradené call centrum (24/7) a požiadať o pomoc. Pri nehode dôjde k automatickému volaniu národného asistenčného čísla. Keď sa vozidlo pokazí, môže vodič zavolať cestnú asistenciu, pričom vozidlo automaticky poskytne svoje súradnice, aby mohla prebehnúť záchrana. Balíček obsahuje aj službu hlásenia, ktorá zasiela informácie o stave vozidla v podobe e-mailu raz mesačne. S "My Car" môžete mať stav a parametre vozidla plne pod kontrolou prostredníctvom aplikácie "My Alfa Connect". "My Alert" slúži pre upozornenie majiteľa v prípade pokusu o krádež; a "My Fleet Manager" pre správu vozového parku.


Kokpit nového Tonale je zameraný na vodiča a na jeho chuť jazdiť. Dizajnéri volili príťažlivé materiály, kvalitné látky a plasty. Zvolili palubnú dosku s prístrojmi natočenými k vodičovi. Ovládač jazdných režimov DNA sa nachádza po novom vľavo pred radiacou pákou ako to bolo v Giuliette. Napokon celkové stvárnenie posúďte sami.


Prečítajte si aj