Nová akčná edícia Fiat Tipo TUTTI

16.07.2021

Slovenský FIAT prichádza s novou akčnou edíciou pre model Tipo. Tak ako v prípade staršej akčnej edície ITALIA nesie modernizovaná verzia Tipa typický taliansky názov TUTTI, ktorý charakterizuje, že v Tipe dostanete skrátka všetko, čo potrebujete. S dávkou štýlu navyše. 

Akčná edícia sa orientuje hlavne na doplnkovú výbavu za zvýhodnenú cenu. Je rozdelená na dve úrovne TUTTI a vyššia TUTTI PLUS.

TUTTI


Solídne vybavené Tipo TUTTI využíva ako základ úroveň výbavy City Life. Tá je v hierarchii Tipa nadštandardom v porovnaní so základnou verziou Tipo a obsahuje už prvky ako 7" dotykový displej infotainmentu U Connect s funkciou zrkadlenia smartfónu, tempomat, kožený volant a páku radenia, 4 elektrické okná alebo 16" oceľové disky so štýlovými krytmi.

Akčná výbava TUTTI k tomu pridáva navyše hmlovky s prisvecovaním do zákrut, zadné parkovacie senzory, lakťovú opierku, USB port pre zadných cestujúcich vyhrievané a elektricky nastaviteľné spätné zrkadlá, vyhrievané predné sedadlá a plnohodnotné rezervné koleso.

Odlíšený je aj vzhľad akčnej edície TUTTI a to vďaka prvkom ako spätné zrkadlá, B stĺpiky dverí a kľučky dverí, ktoré sú lakované v čiernej metalickej farbe. 

Cena doplnkovej výbavy je až do 1.230 € podľa bežného cenníka, vďaka akčnej edícii TUTTI za ňu však zaplatíte menej ako polovicu. Akčný sedan začína na cene 15.590 €, hatchback na 16.390 € a rodinné kombi na 17.590 €


TUTTI PLUS

Zatiaľ čo TUTTI sa opiera o verziu City Life, vyššia verzia TUTTI PLUS si ako základ z palety berie donedávna najvyššiu výbavu Life. Tá obsahuje navyše oproti výbave City Life prvky ako senzor stmievania, dažďový senzor, elektrochromatické spätné zrkadlo, zadné parkovacie senzory, 7" prístrojový digitálny panel, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, lakťová opierka, bedrová opierka vodiča, automatická klimatizácia, zadné LED svetlá, hmlovky s prisvecovaním do zákrut, chrómované lišty nárazníka a 16" zliatinové disky kolies.

Akčná výbava TUTTI PLUS k tomu pridáva navyše extra výbavu. Paket Tech, ktorý obsahuje 10,25" dotykový displej špičkového infotainmentu U Connect s funkciou zrkadlenia smartfónu a bezdrôtové nabíjanie telefónu. Paket Convenience, ktorý zahŕňa bezkľúčový vstup a štartovanie, a zadnú parkovaciu kameru. K paketom sa v TUTTI PLUS pridáva navyše ešte vyhrievanie predných sedadiel, predné parkovacie senzory a FULL LED predné svetlomety. 

Cenníková cena tejto doplnkovej výbavy TUTTI PLUS je 2.140 €. Akčná ponuka ju dodáva k Tipu za menej ako polovicu a sedan s ňou štartuje na cene 16.890 €, hatchback na 17.690 € a za rodinné kombi zaplatíte v akčnej edícii 18.890 €.

Akciové Tipá sú dispozícii s motorizáciou 1.0 Firefly s výkonom 74 kW (100 koní) a krútiacim momentom 190 Nm dostupným už pri 1500 ot./min. Tento motor spolupracuje s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a je mnohokrát oceňovaný pre skvelú dynamiku už z nízkych otáčok, príjemnú jazdnú charakteristiku, utlmenie a vysoký jazdný komfort. Jeho konštrukčné vlastnosti a inteligentné riešenia pre spoľahlivú prevádzku a robustnosť boli nedávno rozobraté v podrobnom článku.

Pre viac informácií a ponuku ušitu na mieru pre vás navštívte alebo kontaktujte svojho predajcu FIAT.