Najmenší Jeep je za rohom, toto sú uniknuté fotografie!

17.07.2022

Prvý výsledok kooperácie koncernu Stellantis pretavenej do Jeepu postaveného na platforme CMP je každým dňom bližšie k debutu. Toto je prvý sériový model, ktorý bol videný v Portugalsku pri nakrúcaní televíznej reklamy. Podľa doterajších informácií dorazí nové malé kompaktné SUV na trh začiatkom roka 2023 a pôjde o prvý čisto elektrický model Jeepu.

Pokiaľ ide o názov modelu, ten ešte nie je definovaný: Ak sa však pozrieme na registračné značky pod číslom JJ516AV, dedukovať z nich môžeme okrem označenia 516, ktoré sa zhoduje s číslom projektu aj inicály JJ. Nový model teda pokojne môže byť predstavený pod doteraz medializovaným názvom Jeep Jeepster alebo Jeep Junior.

Nový malý Jeep bude postavený na pokročilej verzii platformy CMP, vyvinutej bývalým koncernom PSA. Okrem plne eletrickej verzie je pripravený na debut hybridných verzií. Bude sa vyznačovať veľmi rafinovaným a a ktorému bude vyzerať väčšie ako sa zdá. Na dĺžku však bude mať kompaktných 4,2 metra. Hladké tvary pripomínajú práve Grand Cherokee, v riešení C stĺpika nájdeme Compass a zadná časť patrí inšpirácii modelom Renegade.

B-SUV bude rozhodne viac "mestské" ako ostatné Jeepy. Avšak práve to je dnešný trend Európy - drsný výraz, zdieľaná jednoduchá a spoľahlivá technika. Nie je však vylúčené, že na trh dorazí aj "drsnejšia" verzia určená pre náročný terén. Tú by sme však mohli spoznať až rok po debute "Jeepstera". Sledujte FCA FANS a dozviete sa viac.