Lancia Ypsilon sa obliekla do šiat od Alberty Ferretti

04.12.2021

Jediný existujúci model Lancie - malá Ypsilonka prichádza v novej módnej edícii. Vďaka spolupráci s módnou návrhárkou vzniká edícia Alberta Ferretti a určená je najmä pre ženy.

Štyri generácie, cez tri milióny predaných kusov od roku 1985, viac ako 35 špeciálnych sérií. To je Lancia Ypsilon. A dnes svoju eleganciu podpisuje s Albertou Ferretti. Prichádza ďalšia významná edícia jedinej Lancie vyznačujúca sa talianskym štýlom, eleganciou, ženskosťou, pozornosťou k životnému prostrediu, so zmyslom pre detail, so štýlom, ktorý je vždy aktuálny.

Nová Lancia Ypsilon Alberta Ferretti je k dispozícii v exkluzívnej farbe Alberta Ferretti Grey  vytvorenej špeciálne pre túto novú sériu. Vďaka špecifickej úprave laku vytvára dúhový efekt, ktorý zvýrazňuje ružové body svetla skryté v karosérii. Zdôrazňuje eleganciu a krásu.

Zvonku sa auto vyznačuje rafinovanými štýlovými detailmi vďaka saténovo chrómovému efektu na spätných zrkadlách, mriežke chladiča a kľučkách dverí, ktoré zobrazujú monogram iniciálok "Alberta Ferretti" prostredníctvom špeciálneho chrómového odznaku vo farbe pripomínajúcej ružové  zlato.

Ako alternatíva k novej farbe Alberta Ferretti Grey sú ponúkané pastelové farby Snow White, metalíza Pietra Grey a Vulcano Black alebo "Bicolor Black", ktorá strieda lesklú karosériu s matnou čiernou strechou.

Špecifický interiér

Ružovo-zlatá farba, ktorá preberá dúhový efekt exteriéru, sa dostáva aj na prvky vo vnútri vozidla. Látky sedadiel sú vyšívané kontrastnou niťou - taktiež v prevedení Rose Gold. Na hlavových opierkach sedadiel sa nachádza špecifický monogram AF. Nájdeme tu napríklad aj špecificky lakované časti na volante, vetracie otvory alebo kľučky dverí, či oživenie radiacej páky. Čierna palubná doska z látky SILK je osvetlená detailmi v ružovo-zlatej farbe. A čalúnenie je vyrobené z tkaniny seaqual yarn, ktorá vzniká recykláciou plastového odpadu vytiahnutého z morí.

Lancia Ypsilon Alberta Ferretti je k dispozícii s benzínovým hybridom 1.0 FireFly BSG s výkonom 70 koní a tiež s motorom 1.2 FIRE na LPG s výkonom 69 koní. Oba motory spĺňajú normu Euro 6D-Temp.

Fotogaléria exteriéru

Fotogaléria detailov a interiéru