Fiat Panda (RED) 2022

10.01.2022

Autor článku: FK

Do rodiny modelov (RED) prichádza aj najmenší päťdverový model - Fiat Panda. Tradične ako ostatné modely prichádza v červenej farbe.

Edícia (RED) je v tomto prípade založená na modelovej verzii City Cross, ktorá je typická štýlovou plastovou ochranou karosérie siahajúcou až k predným svetlometom. Veľký predný spojler nárazníka a rovnako zadný "difúzor" sú lakované tiež v červenej farbe. Pandu zdobí plaketa (RED) na B stĺpiku karosérie, inak je zameniteľná s bežnou červenou Pandou City Cross.

Pri pohľade do interiéru môžeme nájsť špecifické čalúnenie sedadiel využívajúce ekologickú recyklovanú tkaninu Seaqual Yarn. Operadlá majú vtlačený vzor FIAT po vzore elektrického Fiatu 500. Zaujme ešte červené prešívanie sedadiel a koberčekov.

Panda (RED) bude dostupná výlučne s hybridným motorom 1.0 Firefly. Ide o atmosférický trojvalec s elektrickou pomocou štartérgenerátora (BSG) so systémovým výkonom 51 kW (70 koní). Motor je kombinovaný so 6 stupňovou manuálnou prevodovkou. Pozrite si fotogalériu.