Fiat Panda MY2021 v predaji - aká je cena?

30.11.2020

Pri príležitosti 40. výročia existencie modelu Panda Fiat nedávno predstavil jej omladenú verziu. Najmenší model Fiatu je už aktuálne k dispozícii aj na slovenskom trhu s novými cenami a výbavami, v základe výhradne ako mildhybrid. Všetky verzie začínajú s aktuálnym bonusom 1000 €.

K dispozícii je teraz 6 verzií

V základnej výbave Panda dostanete okrem elektrických predných okien, 4 airbagov, monitoringu tlaku v pneumatikách a Stop&Štart s technológiou BSG aj manuálnu klimatizáciu, ktorá v malých autách v súčasnosti prestáva byť štandardom. V základe je aj UConnect rádio s DAB príjmom staníc, dvoma reproduktormi a USB vstupom. Najjednoduchšiu Pandu dostanete na plechových štrnásťpalcových diskov bez rezervy, ale s opravnou sadou na defekty. Pod kapotou je k dispozícii jediný motor a to 1.0 FireFly s výkonom 51 kW (70 koní) a 6 stupňovou manuálnou prevodovkou. Základnou farbou bez príplatku ostáva oranžová Sicilia. Cenníková cena začína s bonusom na 9 390 €.

Viac plastov, viac crossover

Bohatšia výbava nesie názov City Life a Panda sa s ňou tvári ako plnohodnotný mestský crossover. Oplastovanú dostanete celú karosériu, pridajú sa k nej čierne strešné lyžiny a robustný predný a zadný nárazník, ktorý bol doposiaľ k dispozícii len pre verziu 4x4. Oproti základnej Pande sú tu navyše zadné opierky hlavy, UConnect rádio s Bluetooth a držiakom na smartfón na palubnej doske, ďalšie 2 reproduktory vzadu, 15" plechové disky so štýlovými krytmi kolies. Pod kapotu si môžete zvoliť 1.0 Firefly s cenovkou od 10 190 € alebo zvoliť temperamentný 0.9 TwinAir spaľujúci benzín alebo CNG s 5 stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonom 59 kW (80 koní, 70 koní pri jazde na CNG) za 12 690 €.

Ako základ s pohonom 4x4 sa dopredáva verzia Wild. Dostupná je výhradne s dvojvalcom 0.9 TwinAir a výkonom 63 kW (85 koní). Dostanete k nej 6 stupňovú prevodovku s kratšími prevodmi prispôsobenými pre zdolávanie terénu. Čo sa výbavy týka, funkčná Wild-ka má navyše v porovnaní s verziou City Life elektronickú uzávierku diferenciálu. Cena začína na 12 690 €.

Športový vizuál, eko srdce

Úplne nová verzia Sport nadväzuje na staršiu Pandu 100HP. V základe tu dostanete navyše v porovnaní s City Life palubný systém UConnect so 7" dotykovou obrazovkou v strede palubnej dosky USB vstupom, DAB príjmom rádiových staníc, Bluetooth a funkciou zrkadlenia smartfónu. V základe sa dodáva na 16" diskoch z ľahkých zliatin a výhradne pre Sport je k dispozícii paket Pandemonio s červenými lakovanými brzdovými strmeňmi, volantom a radiacou pákou v koži a zatmavenými zadnými sklami. Za špeciálnu matnú sivú farbu si priplatíte 500 €, k dispozícii bude aj červená, matná a metalická sivá a biela karoséria s čiernou strechou. Športový vzhľad dodá aj tmavo ladený interiér s čiernym stropom a stĺpikmi. Panda Sport je dostupná len s motorom 1.0 FireFly a štartuje na atraktívnej cenovke 10 990 €.

Všestranne kombinovateľné City Cross a Cross

City Cross má oproti nižším verziám v základe navyše bočné airbagy, automatickú klimatizáciu, 15" plechové disky kolies so špeciálnymi City Cross krytmi, LED denné svietenie a predné hmlovky. V základe dostanete aj delené zadné sedadlá a zadná lavica sa bude tváriť ako 5 miestna verzia s troma bezpečnostnými pásmi. V porovnaní s výbavou Sport tu chýba dotykový displej v strede palubnej dosky, za ktorý sa pripláca 500 €, alebo sa treba uspokojiť s UConnect rádiom s Bluetooth a držiakom na smartfón. Pandu City Cross môžete zvoliť s pohonom 4x2 s 1.0 FireFly za 11 790 €, v prípade City Cross je novinkou pohon 4x4 za 14 790 € s 0.9 TwinAir.

Ak ešte niekomu chýba byť viac Cross, k dispozícii je aj najvyššia výbava - nazvaná jednoducho Cross. Naviac tu od City Cross dostanete strieborné strešné lyžiny, zadné parkovacie senzory, elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá s vyhrievaním, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, 7" dotykový displej a volant a radiacu páku v koži. Aj v tomto prípade môžete vyberať z pohonov 4x2 s 1.0 FireFly za 12 990 € alebo 4x4 0.9 TwinAir za 15 490 €.

Pakety pre Pandu

Pre Pandu MY2021 sú k dispozícii rozličné pakety. Najzaujímavejším v týchto zimných mesiacoch je určite paket Winter za 250 €, ktorý obsahuje vyhrievané predné sedadlá a vyhrievané čelné sklo, dostupné od základnej výbavy Panda. Za 300 € je k dispozícii anticovidový paket D-fence s UV-C čističom, antialergénnym filtrom Mopar a nešpecifikovaným čističom vzduchu. 5 miestna verzia je k dispozícii od verzie City Life s názvom paket Flex Light s cenovkou 250 €, za ktorých dostanete 3 bezpečnostné pásy vzadu a delenú zadnú lavicu. Paket City obsahuje zadné parkovacie senzory a elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá s vyhrievaním, zaplatíte zaň 250 €, prípadne 450 € spolu s automatickým núdzovým brzdením AEB.

Motory

Panda a 500vka boli posledné modely s legendárnym štvorvalcom 1.2 FIRE, ten však už odišiel na vyslúžený dôchodok. O jeden valec menej má aktuálny základný mildhybrid 1.0 FireFly s výkonom 51 kW (70 koní), ktorý pracuje s podporou štartergenerátora poháňaného 12V batériou umiestnenou pod vodičom. Litrový mildhybrid zrýchli z 0 na 100 km/h za 13,9 sekúnd. Neoslní krútiacim momentom 92 Nm pri 3500 ot./min, no sľubuje spotrebu 3,5 mimo mesta a 4,7 litra benzínu na 100 km v meste. Vodičov so skúsenosťami s dvojvalcom 0.9 TwinAir to bude ťahať práve k nemu. Okrem charakteristického prejavu má krútiaci moment 145 Nm dostupný už pri 1900 ot./min. Verzia s pohonom 4x2 má 59 kW (80 koní) a 5 stupňový manuál, verzia 4x4 63 kW (85 koní) s rýchlostným stupňom navyše. Panda s dvojvalcom zrýchľuje na stovku za 12,7 sekúnd a spotrebuje 5,8 litra benzínu na 100 km. V prípade verzie 4x2 môže spaľovať aj CNG, do ktorého nádrže vojde 12 kg, pričom ostáva aj 35 litrová nádrž na benzín. Všetky motory plnia emisnú normu EURO 6D-final.

Ku každej zakúpenej Pande Fiat pridáva 5 rokov a 100.000 km záruky na výrobné vady, 3 roky záruky na lak a 8 rokov na prehrdzavenie karosérie. Počas prvých dvoch rokov záruky nie je obmedzený počet najazdených kilometrov.